Subskrypcja

Sponsorzy
Banery

  

 

 

 

"Profesjonalny pracownik biurowy"

  Projekt "Profesjonalny pracownik biurowy" jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu "Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2020"

 

 

  Podstrony

 • Rozpoczynamy nowy program rozwojowy Stowarzyszenia Adelfi

  strona[47].jpg

  Od 1 czerwca 2020 r. w ramach Centrum Integracji Społecznej AlterCIS prowadzonym przez Stowarzyszenie Adelfi, będziemy realizować projekt, w którym 12 osób będzie miało szansę rozwijać swoje umiejętności i kompetencje w ramach nowej pracowni – biurowej.

  Nasz Zespół kompleksowo przygotuje Cię nie tylko do pracy w biurze, ale również podczas szkoleń i spotkań z ekspertami pomoże określić Twój potencjał i zasoby. Oferujemy również szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, sposobów radzenia sobie ze stresem, poruszania się po rynku pracy, tworzenia dokumentów aplikacyjnych, obsługi klienta, obsługi programów komputerowych, prowadzenia sekretariatu, logiki projektowej i wielu innych, w zależności od Twoich potrzeb. Dostępne będą też kursy zawodowe podnoszące kwalifikacje, np. fakturowanie, archiwizacja dokumentów, itp., których wybór również będzie należał do Ciebie, a jeśli pojawi się taka potrzeba, to będziemy mogli zaoferować Ci usługi specjalistyczne wizażysty, fryzjera, barbera, stylisty, itp. Wszystko po to, by w gruntowny sposób przygotować Cię do przyszłej pracy w biurze.

  Prócz wsparcia szkoleniowo-eksperckiego organizować będziemy 6-miesięczne praktyki w przedsiębiorstwach powiatu ełckiego, w tym tych społecznych, dzięki czemu będziesz mieć możliwość poznania różnych form prowadzenia biznesu. Nad Twoją pracą podczas praktyk czuwać będzie instruktor zawodu, wspierający Cię w wykonywaniu codziennych zadań. Do Twojej dyspozycji będzie również zespół ekspertów składający się z psychologa, doradcy zawodowego oraz pracownika socjalnego.

  Twój rozwój i odpowiednie przygotowanie jest dla nas priorytetem, więc całe to wsparcie będzie dla Ciebie całkowicie bezpłatne, a dodatkowo będzie Ci przysługiwać pieniężne świadczenie integracyjne przez cały okres udziału w projekcie.

  Nasz program kierujemy w szczególności do kobiet – mam, powracających na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem czy wychowaniem dziecka, a także kobiet po 50 roku życia, niemniej wszystkie osoby są mile widziane i na pewno każdego z Was zaprosimy na rozmowę. Byśmy mogli to zrobić, zapraszamy Cię do wysłania swojego CV na adres: stowarzyszenie@adelfi.pl, można je również przynieść osobiście do naszych biur w Kamienicy przy ul. Małeckich 3 w Ełku (lokale 1, 16, 24) do piątku 5.06.2020 r. do godz. 12:00. Jeśli masz pytania, to koniecznie przyjdź do nas lub zadzwoń do AlterCIS – tel. 877377243 lub koordynatora powyższego projektu – Agnieszki Łask, tel. 506856717.

  Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu "Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022". 

  Zapraszamy!

   

 • W AlterCIS pomagamy zdobyć nie tylko doświadczenie zawodowe!

  120091431_3752609011469723_7630408099285208421_n.jpg

  Uczestnicy projektu "Profesjonalny pracownik biurowy", współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu "Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022" mają szansę zarówno na zdobycie doświadczenia zawodowego i docelowo zatrudnienia, ale również edukują się w różnych kierunkach. Czasem jest to szkolenie/warsztat dotyczący budowania zespołu, motywacji, skutecznej komunikacji, innym razem dowiadują się, jak gospodarować budżetem domowym, czym jest ekonomia społeczna i jakie niesie dla nich szanse, jak uruchomić działalność gospodarczą, jak załatwić sprawy urzędowe przez internet, a jeszcze innym uczestniczą w warsztacie samoobrony w ramach szkolenia „Reagowanie w sytuacji zagrożenia z elementami profilaktyki własnych zachowań wpływających na bezpieczeństwo własne i innych”. Fotorelacja z warsztatów dostępna jest na naszym profilu na Facebooku

 • Zadanie wykonane - kilka słów o rezultatach projektu

  68074672.jpg

  31.12.2020 zakończyliśmy realizację projektu "Profesjonalny pracownik biurowy". Co udało się nam osiągnąć? 14 osób rozpoczęło, a 12 realizowało indywidualny program zatrudnienia socjalnego (IPZS), zorganizowaliśmy 15 szkoleń po 6 h każde, 96 h konsulltacji z psychologiem, 96 h z doradcą zawodowym, pracownik socjalny był do dyspozycji uczestników przez 280 godzin, zorganizowaliśmy praktyki zawodowe dla 13 uczestników (1 osoba zrezygnowała), więc łącznie 12 osób odbyło praktyki zawodowe u przedsiębiorców, w tym w podmiotach ekonomii społecznej, zorganizowaliśmy kursy zawodowe dla wszystkich 12 uczestników, zawarliśmy 30 porozumień z łącznie 15 przedsiębiorcami, odbyły się się 4 spotkania z przedsiębiorcami z terenu powiatu ełckiego dla 20 przedsiębiorców łącznie i co najważniejsze 4 osoby podjęły zatrudnienie po zakończeniu realizacji IPZS. Gratulujemy!

  Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu "Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022".

   

 • Zakończyliśmy realizację projektu "Profesjonalny pracownik biurowy" - dziękujemy!

  ogloszenie1.jpg

  Z końcem grudnia 2020 roku zakończyliśmy realizację projektu "Profesjonalny pracownik biurowy", współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu "Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022". 12 wspaniałych ludzi zyskało szansę powrotu na rynek pracy, poniesienia swojej aktywności społecznej, zwiększenia kompetencji i kwalifikacji. Projekt traktowaliśmy jako program rozwojowy dla tych osób, który nie zakończy się z dniem końca projektu.

  Od początku realizacji projektu, tj. od czerwca 2020 r. przykładaliśmy dużą uwagę do tego, by w maksymalny sposób wykorzystać szansę rozwojową, jaką uzyskanie dofinansowania dało kolejnym 12 osobom, które rozpoczęły uczestnictwo w CIS i w projekcie. Jako Stowarzyszenie Adelfi, które prowadzi Centrum Integracji Społecznej AlterCIS, staramy się pozyskiwać różne fundusze, które zwiększają możliwości wsparcia osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji zawodowej i społecznej. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022 pomógł nam w tworzeniu ścieżek reintegracji, ułatwiających płynne przejście uczestników z naszego CIS do zatrudnienia w podmiotach ekonomii społecznej (i nie tylko w PES) oraz umożliwiających im kontynuowanie reintegracji po podjęciu zatrudnienia. Jest to szczególnie ważne ze względu na to, że osoby, w szczególności pozostające przez długi czas poza rynkiem pracy, oprócz samego podjęcia zatrudnienia potrzebują nadal wiele wsparcia w zakresie swojej reintegracji społecznej.  Przejście do pracy w podmiotach, które prócz celów gospodarczych, zajmują się również integracją pracowników ze społeczeństwem, daje stabilną podstawę do wprowadzenia faktycznej, trwałej zmiany.

  Dzięki działaniom projektowym 12 osób miało szansę na aktywizację społeczno-zawodową, wzmocniły swoją samoocenę, zdobyły one kwalifikacje zawodowe, a tym samym poprawiła się sytuacja bytowa zarówno uczestników projektu, jak ich rodzin. Wzrosła świadomość postrzegania PZS w kręgu przedsiębiorców jako instytucji mogącej wspierać ich działalność w zakresie posiadania i utrzymania wykwalifikowanej kadry. Realizacja projektu przyczyniła się do zmniejszenia ryzyka wykluczenia i zmotywowała uczestników do wdrożenia pozytywnych zmian, co umożliwiło im przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej oraz pozyskania zdolności do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy. Uczestnicy poznali również możliwości, jakie daje sektor ekonomii społecznej – poznali specyfikę sektora ES, formy prowadzenia działalności w jego ramach, pozyskali informację na temat dotacji na stworzenie miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, poznali przedsiębiorstwa społeczne funkcjonujące w powiecie ełckim jako alternatywne podmioty zatrudnienia.  

  Bardzo dziękujemy za możliwość współpracy przy realizacji projektu wszystkim instytucjom zaangażowanym w nasze działania, w szczególności ośrodkom pomocy społecznej w terenu powiatu ełckiego za pomoc przy rekrutacji uczestników, wszystkim podmiotom ekonomii społecznej i przedsiębiorcom za udział w naszych spotkaniach i przyjęcie naszych uczestników na praktyki, Ośrodkowi Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku za wsparcie w działaniach informacyjnych, promocyjnych, rekrutacyjnych i przeprowadzenie badania wśród PES odnośnie potrzeb dotyczących przygotowania im kadr, a także trenerom i ekspertom, którzy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami.

   

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2023 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry