Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Niewidzialne bariery - spotkanie dla organizacji i instytucji z subregionu ełckiego

Kalendarz wydarzeń » Niewidzialne bariery - spotkanie dla organizacji i instytucji z subregionu ełckiego

2018-05-21 13:00

Czy przestrzeń publiczna jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? W jaki sposób otworzyć instytucje i organizacje na potrzeby wszystkich mieszkańców? Między innymi na te pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy spotkania, które odbędzie 21 maja w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.  Skierowane jest ono  do organizacji i instytucji z terenu subregionu ełckiego, które chcą zwiększyć swoją dostępność. Organizatorami spotkania są: Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja prowadzone przez Stowarzyszenie Adelfi oraz Urząd Miasta Ełku.

 Poprowadzi je Maria Popielawska

– badaczka społeczna i ekspertka obszaru dostępności. Od wielu lat zaangażowana w działania na rzecz włączania osób z różnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, do pełnej aktywności społecznej. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz Program Menadżerów Organizacji Pozarządowych PROMENGO. W trakcie pracy dla UEFA EURO 2012 Polska zajmowała się organizacją programu wolontariatu dla ponad 3.000 wolontariuszy w 4 Miastach Gospodarzach Turnieju w Polsce. W trakcie dwuletniej współpracy z ramienia UEFA współpracowała z licznymi partnerami – przedstawicielstwami Ministerstw, Samorządem, instytucjami akademickimi oraz organizacjami pozarządowymi. Doświadczenie pracy badaczki społecznej było okazją do pogłębionego spojrzenia w specyfikę działania lokalnych społeczności, kierujących się chęcią działania i wspólnego rozwiązywania ważnych społecznie spraw. Obecnie pełni funkcje koordynatorki dostępności w Muzeum historii Żydów Polskich Polin, gdzie zajmuje się tworzeniem oferty dostosowanej do potrzeb gości z niepełnosprawnościami oraz umożliwianiem samodzielnego korzystania z muzeum osobom z różnymi potrzebami. Informacja o dostępności muzeum: http://www.polin.pl/pl/informacje-dla-niepelnosprawnych

Organizatorami spotkania są: Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja prowadzone przez Stowarzyszenie Adelfi oraz Urząd Miasta Ełku. Serdecznie zapraszamy organizacje i instytucje z subregionu ełckiego.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku przy ul. Parkowej 12, rozpocznie się o godz. 13.00.  Zgłoszenia przyjmowane drogą elektroniczną: stacja@adelfi.pl,  telefoniczną: 87 737 74 82 lub osobiście w biurze ECO Stacja przy ul. Małeckich 3 lok. 1 do dnia 18 maja.

 

 

drukuj

kontakt

Ośrodek Wsparcia 
Ekonomii Społecznej w Ełku

ul. Małeckich 3 lok. 24 (III piętro),
19-300 Ełk
tel. 87/737 78 45
e-mail: owes@adelfi.pl

drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2023 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry