Blog

 • Czas podsumowań i planów – czyli co słychać w OWES?

  Jeden z tegorocznych, wrześniowych poranków przyniósł nam świadomość, że prowadzimy Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku już od 10 lat. Zaczęliśmy wtedy wspominać, jak jeden, niewielki projekt, który miał szybko się zakończyć, stał się zaczątkiem do zbudowania solidnego, programowego systemu wsparcia sektora ekonomii społecznej

  Więcej
 • To już jest koniec…, trzeba brać się do pracy

  Koniec roku kalendarzowego to jednocześnie początek podsumowań, podliczeń, rozliczeń i planowania kolejnych działań. W organizacjach pozarządowych przed zakończeniem roku warto uporządkować dokumenty, sprawdzić czy przekazaliśmy księgowej wszystkie faktury, czy wydatkowaliśmy dotacje zgodnie z zapisami w umowach.

  Więcej
 • Skuteczni w działaniu

  Organizacje pozarządowe najczęściej tworzymy, bo chcemy coś zmieniać w naszym najbliższym otoczeniu, działać, realizować nasze pomysły i pasje. Szukamy takiej formy, która umożliwi nam pozyskiwanie środków na działania, aktywizowanie ludzi, która zakotwiczy nas prawnie w jakimś większym systemie.

  Więcej
 • Czekając na Godota* – słów kilka o nowej ustawie o es

  Stało się! W maju 2021 światło dzienne ujrzał najnowszy projektu ustawy o ekonomii społecznej. Najnowszy, ponieważ prób uchwalenia ustawy było już kilka. Przyjrzyjmy się, jak prace nad regulacjami prawnymi dotyczącymi sektora ekonomii społecznej wyglądały na przestrzeni lat.

  Więcej
 • Koło Gospodyń Miejskich

  Z zamiarem założenia koła gospodyń chodziłam dwa lata. Zastanawiałam się jaką funkcję miałaby pełnić taka organizacja i kto chciałby w niej być. Okazało się, że zakładając niewinną grupę na Facebooku, otworzyłam „puszkę Pandory”.

  Więcej
Siedziba

Stowarzyszenie ADELFI
ul. Armii Krajowej 6/9, 19-300 Ełk
87 737-74-82
stowarzyszenie@adelfi.pl

 

KONTAKT

Biura stowarzyszenia

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
ul. Małeckich 3 lok. 24, 19-300 Ełk,
87 737-78-45
owes@adelfi.pl

Centrum Integracji Społecznej AlterCIS
ul. Małeckich 3, lok. 16, 19-300 Ełk
87 737-72-43
altercis@adelfi.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo