Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Zakończyła się realizacja projektu: "Jesteśmy aktywni, bo jesteśmy świadomi"

Regranting "Ełk, tu działam" 2020 » Aktualności » Zakończyła się realizacja projektu: "Jesteśmy aktywni, bo jesteśmy świadomi"

 

Projekt "Jesteśmy aktywni, bo jesteśmy świadomi", realizowany w dniach 22 sierpnia - 8 września obejmował 4 działania.

22 sierpnia to spotkanie  p.t. "Śniadanie na trawie", na którym goście mogli wysłuchać opowieści p. Elżbiety Pańko i p. Antoniego Szubzdy (opiekuna wieży ciśnień i Muzeum Kropli Wody) o bogatej historii miasta i zdań wypowiadanych w gwarze mazurskiej. 

29 sierpnia to spotkanie z pszczelarzem. Pani Łucja Morusiewicz z Gołdapi opowiedziała o swojej pasji, jaką są pszczoły i jej pasieka. Przekazała sporo inf. o miodzie, jego rodzajach, właściwościach leczniczych i przechowywaniu. Można było nabyć słoiczek miodu z jej pasieki.

7 września odbyło się spotkanie z leśniczym. Pan Andrzej Piela to gawędziarz, który przez historię naszego regionu, dzieje własnej "leśnej" rodziny i bogactwo kompleksów leśnych dotarł do współczesnych problemów - wyrębów lasów pod budowę dróg, ochronę lasów przed pseudoturystami i ochronę zwierząt. Zebrani zadeklarowali pomoc przy sadzeniu lasu.

Spotkanie integracyjne w Kręgielni Rydzewski - 2 siedmioosobowe drużyny, seniorów i młodzieży, wzięły udział w turnieju bowlingowym.

We wszystkich spotkaniach, brała udział młodzież, na każdym sporządzano dokumentację fotograficzną, na każdym był niewielki zdrowy poczęstunek.

Cały czterodziałaniowy projekt został sfinansowany z budżetu miasta Ełku a operatorem z zakresu regrantingu było stowarzyszenie Adelfi.   

 

 

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2024 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry