Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

O nas

 

Stowarzyszenie Adelfi zostało zarejestrowane w czerwcu 2006 roku. Skupia w swoim gronie osoby, które chcą wpływać pozytywnie na otaczającą nas rzeczywistość. Jako stowarzyszenie kierujemy najczęściej działania na sprawy, które w jakiś sposób bezpośrednio nas dotykają, nie mniej podejmujemy również inicjatywy tam, gdzie ktoś inny potrzebuje wsparcia. Czujemy się odpowiedzialni za budowanie społeczeństwa obywatelskiego i jesteśmy przekonani, że My – jako członkowie społeczności możemy kreować i zmieniać to co jest możliwe. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do zachowania wartości i godności, a otaczające nas środowisko ma być przyjazne dla nas wszystkich.

Główne działania:

edukacja – w naszym gronie nie brakuje dzieci, dlatego jest to jeden z priorytetów. Edukujemy głownie przez zabawę i rekreację, w doświadczeniu mamy prowadzenie zajęć przedszkolnych dla dzieci z rodzin zagrożonych patologią. Zwracamy uwagę na alternatywne formy wychowania i edukacji (np. edukację domową). Tym samym chcemy, żeby rodzice świadomie podejmowali za to odpowiedzialność przez współtworzenie programów edukacyjnych oraz wywieranie wpływu na to co dzieje się w placówkach oświatowych.

turystyka, ekologia, rekreacja – lubimy żyć aktywnie. Dlatego chcemy, żeby otaczające nas środowisko było dla nas i naszych bliskich miejscem harmonijnego, zdrowego rozwoju. Propagujemy zdrowy styl życia, pracujemy nad rozwojem turystyki w naszym powiecie. Mamy w swoim gronie pasjonatów jazdy rowerem! Zależy nam, żeby
w naszym mieście było jak najwięcej zieleni i przestrzeni dla całych rodzin. Lubimy się cieszyć tym co nas otacza.

pomoc społeczna – nie zamykamy się na trud osób żyjących w ubóstwie, doświadczających cierpienia i trudu codzienności. Skupiamy się na wsparciu osób chorujących psychicznie i możliwościach ich normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

ekonomia społeczna – jedna z naszych pasji. Chcemy, żeby w naszym środowisku powstawały miejsca pracy dla osób mających trudności w jej znalezieniu (zwłaszcza z niepełnosprawnością). W ten sposób podejmując aktywność zawodową będą mogły wrócić do społeczeństwa. Uważamy, że rehabilitacja poprzez pracę jest jedną z najbardziej skutecznych.

społeczeństwo obywatelskie – jest to klamra spinająca wyżej wymienione aktywności. Dotykając różnych sfer życia społeczeństwa wpływamy na zmianę naszego otoczenia. Chcemy ten rodzaj aktywności i odpowiedzialności za rzeczywistość wzbudzić w ludziach, z którymi współistniejemy, by nie uczestnicząc w polityce realnie współrządzić
i kreować środowisko, w którym żyjemy.

 
Zapraszamy do współpracy!!!

 

 

    Podstrony

  • Zespół

  • Media o nas

  • Dla mediów

  • Sprawozdania

  • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

    Stowarzyszenie Adelfi w związku ze zmianami przepisów o ochronie danych osobowych i wejściem w życie 25 maja 2018 r. ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)  przekazuje informacje o sposobie i celowości przetwarzania Twoich danych osobowych oraz prawach jakie Tobie przysługują.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2024 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry