Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Rozmowy zamiejscowe w Ełku

Kalendarz wydarzeń » Rozmowy zamiejscowe w Ełku

2018-06-26 12:00

Wraz z początkiem wakacji kończy się faza przygotowawczo-badawcza projektu „Rozmowy zamiejscowe /  Ortsgespräche“. Po inspirujących warsztatach podczas NieKongresu Animatorów Kultury oraz warsztatach z Teatrem Sztuk w Jaworznie Instytut Goethego zaprasza na ostatnie spotkanie przed ogłoszeniem naboru na polsko-niemieckie projekty kulturalne oparte na dźwiękach realizowane w miastach średniej wielkości w Polsce. Już 26 czerwca w Ełku odbędzie się spotkanie w ramach "Rozmów zamiejscowych", którego partnerem jest Stowarzyszenie Adelfi.

Spotykamy się, by wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie, co to znaczy, że w średniej wielkości miastach żyje się i tworzy kulturę inaczej? Wcale nie trudniej, wcale nie łatwiej, ale po prostu inaczej. I dlaczego wszyscy mówią, że średniej wielkości miasta bywają specyficzne? Czy to rodzaj wymówki? Nasz projekt wynika nie tylko z ciekawości średniej wielkości miast, ale kieruje się także chęcią zrealizowania jednego z pięciu projektów kulturalnych opartych na dźwiękach. Chcemy, aby były to projekty dotykające istoty specyfiki danego miasta, angażujące lokalną społeczność do działania i pozwalające na wymianę doświadczeń z innymi środowiskami i miastami. Dlatego ważne jest dla nas, aby wspólnie stworzyć takie kryteria współpracy, które mogą wyzwolić lokalny potencjał inaczej niż dotychczas.

Spotkanie odbędzie się 26 czerwca (wtorek) w godzinach 12.00 - 17.00 w kamienicy pozarządowej przy ul. Małeckich 3/36. Rozmowy zamiejscowe poprowadzi Artur Celiński, kurator projektu, twórca programu DNA Miasta i autor Magazynu Miasta.


W związku z tym, że liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona, prosimy o rejestrowanie się pod adresem: konrad.szpindler@goethe.de

Nasze spotkanie kierujemy przede wszystkim do tych, którzy żyją i prowadzą działalność kulturalną w średniej wielkości mieście, chcieliby wspólnie z nami realizować swoje projekty kulturalne oraz są ciekawi innych miast i chcieliby poznać ich specyfikę.

Rejestracja trwa do 22.06.2018 r.

Organizator zwraca koszty podróży.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie ADELFI.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2023 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry