Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem kreatywnych ludzi, którzy chcą świadomie wpływać na poprawę jakości życia środowiska, w którym żyją. Chcemy wprowadzać równowagę pomagając, wspierając, dając energię i wiedzę tym, którzy chcą również jak my dokonywać zmiany. Czujemy się odpowiedzialni za budowanie społeczeństwa obywatelskiego i jesteśmy przekonani, że My – jako członkowie społeczności możemy kreować i zmieniać to co jest możliwe. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do zachowania wartości i godności.
Wizją jest spójne, przyjazne i solidarne społeczeństwo oparte na relacjach szacunku, otwartości i uczciwości. Jego członkowie są świadomi i aktywni oraz uczestniczą w życiu społecznym. Samorządy i inne organizacje oraz instytucje wspierają je w samoorganizacji kierując się zasadą pomocniczości, partnerstwa, suwerenności, jawności, uczciwej konkurencji i efektywności.

 

Nasz zespół
 • Urszula Trubacz

  Założycielka i Prezeska Stowarzyszenia Adelfi oraz Fundacji Kocham Jaśka związanej z jej chorym synkiem Jasiem, promującej alternatywne formy terapii. W ciągłym rozwoju menagerka, coach, trenerka i naturoterapeuta. Absolwentka programu Liderzy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz wielu innych szkół oraz kursów służących wzmacnianiu kompetencji zarządzania i pracy z ludźmi. W jej biurze oprócz sterty dokumentów znajduje się łóżko do masażu, kamertony, misy i inne egzotyczne przedmioty. Ciągle coś planuje, zaskakuje, rzuca wyzwania i zachęca do innowacji społecznych. Edukatorka własnych dzieci będących w edukacji domowej.

 • Aneta Makowska

  Lubi ludzi, takimi jakimi są, z ich blaskiem, pasjami jak i przywarami. Chętnie się uczy i dzieli doświadczeniami. W życiu prywatnym jaki i zawodowym stara się zrozumieć innych bez oceniania i szufladkowania. Duża empatia i jednocześnie komunikatywność pomagają jej w codziennym życiu choć czasem powodują zmęczenie i potrzebę wyciszenia. Choć z wykształcenia nauczyciel j. francuskiego, to od początku drogi zawodowej blisko jej było do pomocy społecznej, rynku pracy, aktywizacji społeczno-zawodowej. Błyskawiczna w rozwoju ma za sobą między innymi szkołę trenerską STOP, Program Menadżerowie NGO PROMENGO, Kurs Akademia HR. W zespole Adelfi wice prezesem w Zarządzie, kierownik AlterCIS, animator specjalistyczny zajmującym się ekonomią społeczną oraz trener kompetencji miękkich.

 • Kinga Wołotkiewicz

  Mówi, że jej największym sukcesem jest wykonywanie takiej pracy, którą lubi. Od 2004 roku nieprzerwanie związana z pozarządówką. Od zawsze blisko finansów, więc i w Stowarzyszeniu Adelfi przez lata współpracy zajmuje się działką finansów szeroko pojętych. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku marketing i zarządzanie. Dodatkowo wiedzę swą uzupełniła ważnymi dla niej kursami: Szkoła Trenerów Organizacji Pozarządowych - XV edycja, Doradca biznesowy OIC Poland, Program Menadżerowie NGO Promengo - VI edycja oraz szeregiem szkoleń. Nie przestaje się szkolić i wciąż szuka możliwości rozwoju i poszerzania wiedzy i doświadczenia. Prywatnie miłośniczka dobrej muzyki, koncertów i alternatywnego kina. Czas lubi spędzać również mieszając coś w garnkach i na patelniach ;)

 • Damian Strzała

  Jak twierdzi stara mazurska legenda, dawno temu został znaleziony w kapuście. Tym tłumaczy również jego kryptopowagę, jednak przy bliższym poznaniu to dosyć „niezły wariat” – tak twierdzą wymyśleni znajomi. Lubi absurdalny humor - im żart bardziej nieakceptowalny społecznie tym jest lepszy. Wolny czas poświęca na komiksy i plan przejęcia kontroli nad Światem. Pasją jest grafika użytkowa. Błogosławieństwem i przekleństwem wrodzony perfekcjonizm (szczególnie w projektowaniu). W Adelfi zajmuje się mówieniem skomplikowanych rzeczy w prosty sposób. Czyli promocją i kreowaniem wizerunku.

 • Karol Paszkowski

  Dualizm osobowości. Z jednej strony energia, kreatywność, spontaniczność w kontaktach, zapalanie się i innych bez zastanowienia. Z drugiej refleksja, analizowanie, zdobywanie wiedzy i strategia na lata. Te dwa podejścia przenikają się w zależności od sytuacji, kontekstu i dziedziny życia. Pasjami zdobywa wiedzę i umiejętności „nikomu niepotrzebne”. Od szczudeł, ziania ogniem, fotografii, grafik, filmów, promocji w sieci, narzędzi googla po latanie, zajawkę inwestycyjną i wiele innych. ”. Co chwilę zapalony do następnej rzeczy. Jego mocną stroną jest doświadczenie w sektorze społecznym, kontakty, setki inicjatyw tworzonych, współtworzonych lub wspieranych. Wszystko to zebrane w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Z wykształcenia, pedagog, a dodatkowo Trener STOP z tysiącami godzin na sali, Coach Inicjatyw Młodzieżowych, Certyfikowany HR-owiec, Moderator PROW, lider po Laboratorium Inicjatyw Liderskich, Szkole Liderów Miasta Ełku. W Adelfi pracuje jako animator społeczny dzieląc się swoimi doświadczeniami, spojrzeniem na działania z wielu perspektyw i łącząc ludzi w działaniach.

 • Agnieszka Łask

  Należy do osób, które świat poznają za pomocą logiki i rozumu. Ma zamiłowanie do porządku i dokładności. Uwielbia ciszę i spokój wsi, w której mieszka, a wolnych chwil nie wyobraża sobie bez dobrej książki. Lubi gry strategiczne i muzykę, w szczególności na żywo. Z wykształcenia jest pedagogiem. Skończyła też studia licencjackie z administracji. Od początku kariery zawodowej związana jest z organizacjami pozarządowymi. Pracowała jako animator w projekcie streetworkingowym, później jako animator aktywności społecznej. Od 2015 roku pracuje w Stowarzyszeniu Adelfi przy realizacji projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Zajmuje się głównie jego stroną administracyjną – monitoringiem, rozlicza część merytoryczną, przygotowuje zamówienia. Pełni również rolę konsultanta ds. zamówień publicznych. 

 • Kamila Guzewicz

  Animatorka z zawodu i powołania. Otwarta na ludzi i zmiany. Dostrzega otaczającą przestrzeń i chcę ją ulepszać i zmieniać. Na co dzień kolorowa, głośna i odważna, chcąca pomóc i nie bojąca się mówić o rzeczach dla niej ważnych. Zdecydowanie jest człowiekiem wcielającym idee w życie. Kręcą ją starzy ludzie, bardzo lubi pracować z seniorami pod kontem historii i mądrości ich życia. Interesuje się muzyką tradycyjną i historią ludową. Jej misją jest propagować dorobek artystyczny Józefa Sinderewicza, od którego pobiera nauki śpiewu. Śpiew to jej pasja w społecznym tego słowa znaczeniu, organizuje spotkania i sytuacje śpiewacze, propaguje muzykę i kulturę ludową. Posiada duże doświadczenie i dorobek w animacji społeczno - kulturalnej, wiele już zrobiła i mam ochotę na więcej. W Adelfi towarzyszy ludziom w zmianie, jako animator środowisk wiejskich, wspiera grupy chcące zmienić swoje miejsce na lepsze, ciekawsze z ekonomią społeczną w tle. Często sama inicjuje zmiany, kreuję i wprowadzam je w życie, towarzyszy mieszkańcom w działaniach ku lepszej i przyjaźnejszej przestrzeni w której chcą być. Inicjuje wydarzenia kulturalne służące do spotkań i wspólnych rozmów z których często wychodzi coś dobrego.

 • Agnieszka Walery

  Jest miłą, wesołą osobą dążącą do wyznaczonego celu. Jej mocną stroną jest dobra organizacja swojej pracy oraz umiejętność współpracy z zespołem. W wolnych chwilach lubię gotować, słuchać muzyki, oglądnąć dobry film. W Stowarzyszeniu Adelfi przeszła całą ścieżkę reintegracji i od uczestnika Alter CIS stała się Instruktorem Pracowni Porządkowej.

  Prywatnie mama Weroniki i Jakuba .

 • Izabela Waleszczuk

  Dzień bez wyzwań jest dniem straconym. Wymagająca dla samej siebie, wierzy, że swoją postawą i dialogiem może zarażać innych do działania. Punktualna, pracowita, obowiązkowa, zaangażowana i bardzo empatyczna. Może czasem za bardzo. Dumna z roli mamy i kobiety cudownego mężczyzny. W wolnym czasie uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Pasjonuje ją język angielski i polityka, a jej półki zdobi kolekcja aniołów. Posiada doświadczenie w pracy na stanowisku menadżerskim. Od kilku lat zaangażowana w życie szkolne jako z-ca, a obecnie przewodnicząca Rady Rodziców SP 3. W Stowarzyszeniu instruktor pracowni porządkowej w CIS AlterCIS. Koordynuje praktyki uczestników Centrum, nawiązuje i utrzymuję kontakty ze zleceniodawcami, zaopatruję pracownię. Bywa też zaangażowana w działania wzmacniające dialog obywateli z samorządem.

 • Magda Buraczewska

  Cechuje ją otwartość na ludzi i empatia. Jest osobą rzetelną, wywiązującą się z powierzonych zadań. Podczas pracy najważniejsze jest dla niej adekwatne wsparcie. Umiejętność obserwacji pozwala jej podążać za indywidualnymi potrzebami podopiecznych. Nie boi się podejmować wyzwań. Jestem osobą ambitną. Uwielbia się szkolić, poznawać nowe osoby, a przede wszystkim pomagać innym. Angażuję się w różne akcje społeczne na terenie Ełku. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie: oligofrenopedagog, mgr pedagogiki pracy socjalnej, mgr wczesnej edukacji, mgr diagnostyki pedagogicznej z edukacją międzykulturową oraz technik ekonomista. Ponadto od 2009 r. przewodnik osób głuchoniewidomych oraz alternatywnych metod komunikacji. Posiada również doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, z zaburzeniami psychicznymi oraz dziećmi. W Stowarzyszeniu Adelfi pracuje w Centrum Integracji Społecznej ALTERCIS jako pracownik socjalny i administracyjny. Prywatnie uwielbiam spacery, podróże, aktywnie spędzać czas, a przede wszystkim pomagać innym.

 • Ewa Daniszewska

  Lubię ludzi, wyzwania i zadania. W stowarzyszeniu Adelfi pracuję właśnie z ludźmi dla ich rozwoju i realizacji ich celów – w obszarze ekonomii społecznej. Moje doświadczenie zawodowe związane jest w ogromnej mierze z pracą w stowarzyszeniach. Przez wiele lat pracy w Lokalnych Grupach Działania uczestniczyłam w wielu szkoleniach, seminariach i warsztatach z tematyki rozwoju organizacji, zasad wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju i wielu innych, które wpłynęły na wzrost moich kompetencji oraz praktycznych umiejętności. W naborach prowadzonych przez LGD pełniłam obowiązki doradcy klientów indywidualnych, aplikujących w działaniach dotyczące rozwoju przedsiębiorczości jak i JST oraz innych organizacji tj. fundacji i stowarzyszeń. Jest to praca z ludźmi i dla ludzi, a dla mnie praca społeczna jest jedną z moich pasji. Obecnie w Stowarzyszeniu Adelfi jestem doradcą kluczowym – pomagam organizacjom/grupom inicjatywnym budować ich przedsiębiorstwa społeczna. Razem analizujemy ich pomysły, liczymy, kalkulujemy. Wspólnie tworzymy nową firmę – od podstaw. Tu bardzo przydaje mi się wiedza z etapu edukacji, jak i doświadczenie zawodowe z zakresu biznesu, ekonomii, księgowości i bankowości. Kolejny mój „kawałek” w Adelfi to animacja specjalistyczna w powiecie piskim i ełckim. Rrazem z samorządami, instytucjami rynku pracy oraz podmiotami ekonomii społecznej pracujemy nad tym, aby ta dziedzina rozwijała się na tych obszarach. Staramy się strategicznie poukładać relacje aby stworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi ekonomii społecznej. Z zamiłowania (pasji) – jestem menadżerem sportu oraz współtwórcą i prezesem Stowarzyszenia Sportowe Pasje. W ramach pracy dla stowarzyszenia zrealizowałam szereg inicjatyw, dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych oraz dla mieszkańców terenów wiejskich. Przedsięwzięcia te zostały preprowadzone z udziałem środków publicznych. Robię to bo lubię. Dzięki temu, że stowarzyszenie stało się przedsiębiorstwem społecznym zdobyłam doświadczenie praktyczne w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. W ramach działalności stowarzyszenia budujemy w naszym mieście „środowisko i kulturę wodniacką”, próbujemy tworzyć warunki do rozwoju żeglarstwa oraz innych aktywności wodnych, tak aby były one dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta. Właśnie poprzez działania stowarzyszenia, realizację jego misji, bliska jest mi kwestia rozwoju turystyki i sportu w naszym mieście – ale w zgodzie z naturą. Propagowanie rozwoju aktywności związanych z wodą, a w szczególności żeglarstwa, w połączeniu z edukacją ekologiczną. Niebywałym atutem naszego miasta jest nasze Jezioro Ełckie, ale abyśmy mogli korzystać z jego walorów musimy o nie szczególnie dbać.

 • Małgorzata Kratyńska-Ćwikowska

  Małgorzata Kratyńska-Ćwikowska Niepoprawna optymistka, która w każdej osobie i wydarzeniu doszukuje się pozytywnych aspektów. Uwielbia pracę z ludźmi i nowe wyzwania, które popychają ją do rozwoju i inspirują do działania. Bardzo ceni sobie czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. W wolnych chwilach ucieka albo na bieżnię albo w świat fantasy. Pasjonatka ajurwedy. Zgodnie z jej mottem życiowym „nic nie dzieje się w życiu przez przypadek”, nieprzypadkowo skończyła europeistykę na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu a następnie szereg studiów podyplomowych i kursów m.in. z prawa zamówień publicznych, ekonomii społecznej, prawa podatkowego, księgowości. To wszystko pomaga jej w pracy w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, gdzie wspiera osoby i organizacje w zakładaniu oraz prowadzeniu przedsiębiorstw społecznych..

 • Małgorzata Zając

  Od dziecka pisze i jeździ konno. Głęboki oddech łapie przy dobrej książce i tabliczce czekolady. Najlepiej czuje się z głową w chmurach; w świecie poezji i fantastyki lub zupełnie dosłownie… w górach. Miłośniczka niesztampowych pomysłów, absurdów i ironii. Człowiek leniwiec - najbardziej ceni sobie święty spokój i dużo snu oraz końskie towarzystwo, dlatego też uciekła z Warszawy 😊 Absolwentka politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Studiów Miejskich na Akademii Sztuk Pięknych oraz podyplomowych studiów z zarządzania i organizacji pomocy społecznej w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. W Stowarzyszeniu Adelfi pracuje jako doradca kluczowy w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Lubi porządek w dokumentach i artystyczny nieład na biurku… Nie znosi biurokratycznych mechanizmów oraz zasad, które komplikują rozwijanie skrzydeł.

 • Paulina Muklewicz

  Jest młodą, ambitną, dokładną, uparcie dążącą do wyznaczonych celów osobą. Planowanie i organizowanie towarzyszy jej niemalże od zawsze, dlatego w tym temacie czuję się jak ryba w wodzie. Do każdego zadania podchodzi z maksymalnym zaangażowaniem. Z wykształcenia jest ekonomistką, z zamiłowania pasjonatką dobrej kuchni, kryminałów oraz filmu. Wolne wieczory poświęca swoich ulubionym zajęciom, czyli pieczeniu i gotowaniu. W Stowarzyszeniu ADELFI pracuję jako specjalista ds. innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych w projekcie Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku oraz specjalista ds. rozliczeń w projekcie Otwórz się na zmianę z AlterCIS.

 • Paulina Zajkowska

  Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim, polityki społecznej na Uniwersytecie w Białymstoku oraz podyplomowych studiów z zakresu ekonomii społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. Członek Stowarzyszenia Adelfi, pracownik Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku. Prywatnie z pasją oddaje się wychowaniu córek.

Siedziba

Stowarzyszenie ADELFI
ul. Armii Krajowej 6/9, 19-300 Ełk
87 737-74-82
stowarzyszenie@adelfi.pl

 

KONTAKT

Biura stowarzyszenia

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
ul. Małeckich 3 lok. 24, 19-300 Ełk,
87 737-78-45
owes@adelfi.pl

Centrum Integracji Społecznej AlterCIS
ul. Małeckich 3, lok. 16, 19-300 Ełk
87 737-72-43
altercis@adelfi.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo