Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Regranting "Ełk, tu działam"

EŁK, TU DZIAŁAM

MIKRODOTACJE NA POZYTYWNE AKCJE

Masz fajny pomysł? Sfinansujemy jego realizację.

O regrantingu słów kilka...

Regranting to narzędzie wykorzystywane najczęściej do aktywizacji lokalnych społeczności. Ponieważ operatorem konkursu jest organizacja pozarządowa, o dotacje mogą się starać nie tylko inne organizacje, ale i sami mieszkańcy tworzący grupy nieformalne, którym osobowości prawnej udziela organizacja pozarządowa, w której znalezieniu może pomóc operator konkursu. Dzięki regrantingowi grupy mieszkańców mają szansę na realizację pomysłów, które najlepiej odpowiadają na ich potrzeby i problemy, mogą sami decydować czego brakuje w mieście, jaka inicjatywa przyniesie najwięcej korzyści, itp. Regranting otwiera drzwi tym, którzy chcą działać i aktywnie kształtować lokalną rzeczywistość.

W Miejskim Programie Regrantingowym "Ełk, Tu działam" środki na dotacje pochodzą z budżetu Samorządu Miasta Ełku, natomiast operatorem konkursu jest Stowarzyszenie Adelfi. Jest to już czwarta edycja miejskiego regrantingu; co roku staramy się upraszczać zasady konkursu i coraz bardziej otwierać na grupy nieformalne oraz małe organizacje pozarządowe. Od roku 2015 regranting jest wpisany w działania Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja prowadzonego przez Stowarzyszenie Adelfi.

Dla kogo?

O dotacje mogą wnioskować organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, w których imieniu złoży wniosek na mikrogranty organizacja pozarządowa. Działania w projektach muszą być skierowane do mieszkańców Ełku.

Oddzielnie zostanie ogłoszony także konkurs dla dzieci i młodzieży.

Na co?

Z regrantingu można sfinansować realizację pomysłów ważnych dla lokalnej społeczności - np. zorganizować wydarzenie kulturalne, sportowe czy edukacyjne, przeprowadzić warsztaty z pierwszej pomocy, stworzyć/doposażyć osiedlową świetlicę, zorganizować konkurs fotograficzny lub recytatorski. Katalog możliwości jest naprawdę obszerny, a jedynym warunkiem jest to, iż projekty muszą odpowiadać na potrzeby i problemy mieszkańców miasta.

Obecnie maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 4 600 zł. Kwota przeznaczona na otwarty konkurs ofert to 57 000 zł.

W konkursie na inicjatywy dzieci i młodzieży maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wyniesie 1 000 zł, a na cały konkurs zostaną przeznaczone 3 000 zł.

W edycji 2017 wnioski można składać o 1 do 21 marca, więcej informacji w informacji konkursowej.

O edycji 2016 można przeczytać poniżej.

Regranting 2016-2017 realizowany jest w ramach Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja finansowanego z budżetu Miasta Ełku. Operatorem konkursu jest Stowarzyszenie Adelfi.

  Podstrony

 • Mikrodotacje na kolejne pozytywne akcje - Otwieramy konkurs edycji 2017

  regranting2017-01 25_.jpg

  Od 1 do 21 marca Stowarzyszenie Adelfi czeka na Wasze projekty w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam". Macie pomysły, które zrealizują ważne cele lokalnej społeczności? Rozwiążą problemy, ożywią miasto? Uważacie, że w Ełku szczególnie potrzebne jest jakieś wydarzenie czy społeczna akcja? To jest czas na przejęcie inicjatywy i działanie.

 • Oddaj swój głos w ankiecie - współtwórz tegoroczny kalendarz wydarzeń ełckich

  feedback-1977986_960_720.jpg

  Rusza głosowanie internetowe na najciekawsze inicjatywy miejskie w ramach tegorocznego regrantingu. Stowarzyszenie Adelfi zaprasza do oddania swojego głosu na inicjatywy, które najbardziej zasługują na dofinansowanie i realizację. Może to właśnie Twój głos zaważy na tym, co będzie się działo w ciągu najbliższych kilku miesięcy w Ełku? Głosowanie potrwa do czwartku 30 marca do godz. 24.00.

 • Logo Adelfi

  logo_Adelfi_color[1].png

  Ponieważ w ramach promocji projektów, które otrzymały dofinansowanie z regrantingu, konieczne jest umieszczanie na materiałach loga Stowarzyszenia Adelfi oraz Urzędu Miasta, poniżej zamieszczamy logo Adelfi.

 • Zagłosuj na najlepsze inicjatywy - regranting 2016

  indeks[86].jpg

  Chcielibyście mieć wpływ na to, co w najbliższym czasie będzie działo się w Ełku? Grupy nieformalne i organizacje, które złożyły wnioski o dofinansowanie ich pomysłów, liczą na Wasze głosy. Dzięki ankiecie online (http://badania.adelfi.pl/index.php/941145/lang-pl) możecie zapoznać się z poszczególnymi projektami i pomóc nam wybrać te, które Waszym zdaniem zasługują na realizację. Głosowanie potrwa do czwartku (7 kwietnia) do godziny 12.00.

 • Wyniki głosowania 2016

  W poniedziałek zakończyliśmy głosowanie online oraz głosowanie organizacji, które złożyły wnioski w ramach regrantingu. Wyniki prezentujemy poniżej.

 • Najlepsze inicjatywy wybrane 2016

  indeks[89].jpg

  W tym roku konkurencja była wyjątkowo silna, a różnice w punktacji większości projektów niewielkie. Poniżej zamieszczamy tabelę ze szczegółowymi wynikami konkursu przeprowadzonego w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam" w ramach Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja prowadzonego przez Stowarzyszenie Adelfi.

 • Projekty wybrane do dofinansowania 2016

  regranting2014_plakatA2[1].jpg

  Zakończyły się już wszystkie etapy oceny wniosków składanych w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam". Po zliczeniu punktacji przyznanej na podstawie głosowania online, głosowania organizacji biorących udział w konkursie oraz ocen merytorycznych członków Komisji Konkursowej, do dofinansowania wybrano 16 projektów.

 • Jest regranting - jest moc 2016

  13312816_1158245474242081_4139849903757563637_n.jpg

  Regranting budzi i wzmacnia społeczną moc - moc jednoczenia się wokół ważnych spraw, moc aktywności, wcielania w życie kreatywnych pomysłów i społecznych idei. W tym roku dzięki środkom z Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam" realizowane są inicjatywy z bardzo różnych obszarów, o różnej tematyce. Od pomocy bezdomnym, poprzez warsztaty fotograficzne, artystyczne, kuglarskie, po zajęcia jogi i sąsiedzką integrację.

 • Warchlak Jam Session na Zamku 2016

  DSC_1239[1].jpg

  Dreszcz emocji uczestnikom Jam Session w ostatni weekend zapewniła nieformalna grupa Warchlaków. Wydarzenie organizowane było bowiem w ełckim zamku krzyżackim, miejscu na co dzień niedostępnym mieszkańcom.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © Adelfi.pl 2013 system cms CMS by Quick.Cms
Do góry