Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Jest regranting - jest moc 2016

Regranting "Ełk, tu działam" » Jest regranting - jest moc 2016

Regranting budzi i wzmacnia społeczną moc - moc jednoczenia się wokół ważnych spraw, moc aktywności, wcielania w życie kreatywnych pomysłów i społecznych idei. W tym roku dzięki środkom z Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam" realizowane są inicjatywy z bardzo różnych obszarów, o różnej tematyce. Od pomocy bezdomnym, poprzez warsztaty fotograficzne, artystyczne, kuglarskie, po zajęcia jogi i sąsiedzką integrację.

Już od kwietnia trwa realizacja projektu "Kuglarski świat" (nieformalnej grupy Aktywni), który przenosi dzieci w świat magii i kuglarstwa. Podczas warsztatów i pokazów grupa dzieci z okolic podwórek przy ul. Orzeszkowej ma okazję do nabycia zupełnie nowych umiejętności, doświadczenia przygody i ciekawego spędzenia wolnego czasu, którego tuż przed wakacjami i w ich czasie jest pod dostatkiem. Zajęcia kuglarskie prowadzi grupa Jama ze Starych Juch.

Sporo dzieje się także w projekcie "Joga z Parkinsonem" - uczestnicy inicjatywy (osoby z niepełnosprawnością spowodowaną głównie chorobami neurologicznymi) odbyli już 9 specjalistycznych zajęć jogi. Ćwiczenia wymagaja wiele pracy zarówno ze strony uczestników, jak i instruktora, ale widać już pierwsze postępy. Zajęcia poprawiają samopoczucie chorych, zwiększają ich sprawność oraz poczucie własnej siły, uczą szacunku do swojego ciała i swoich ograniczeń, a taże stopniowego przesuwania tych granic.

A już dzisiaj o godz. 12.00 w ramach projektu "Domni-Bezdomni" zostanie zainstalowana specjalna szafa przy ul. Słowackiego 28 na terenie parafii ewangelicko-metodystycznej w Ełku. Szafa umożliwi bezpośrednią pomoc osobom bezdomnym, a sam projekt ma na celu zwrócenie uwagi na ważny, społeczny problem, a także pokazanie bardzo różnych przyczyn bezdomności, zachęcenie do empatii i wsparcia, do refleksji i korzystania z innowacyjnych sposobów niesienia pomocy.

Trwają także intensywne przygotowania do rozpoczęcia realizacji inicjatyw "Ełckie fotony" - serii warsztatów fotograficznych zakończonych wystawą, "Trójwymiarowa przyszłość" - budowa drukarki 3d przez uczniów ZSME – Ełk, "Joga w parku" - cykl zajęć jogi na świeżym powietrzu, "Po drodze nam ze zdrowiem" - warsztaty zaszczepiające potrzebę aktywnego i zdrowego spędzania czasu oraz osobistego rozwoju, "Mój sąsiad senior" - wydarzenia integrujące lokalną, sąsiedzką, międzypokoleniową społeczność, "Warchlak Jam Session" - muzycznej uczty pełnej spontaniczności i twórczej energii.

Regranting 2016 realizowany jest w ramach Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja finansowanego z budżetu Miasta Ełku. Operatorem konkursu jest Stowarzyszenie Adelfi.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2020 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry